Sulismadu E-raamat


Sulismadu - David Herbert Lawrence pdf epub

HIND: TASUTA

TEAVE

KEEL: EESTI
AJALUGU: 2011
KIRJUTAJA: David Herbert Lawrence
ISBN: 9789985659182
VORM: PDF EPUB MOBI TXT
Faili suurus: 11,49

SELGITUS:

Revolutsiooniaegses Mehhikos tutvub hiljuti lesestunud iirlanna Kate Leslie indiaanlasest kindrali don Cipriano ning tema sõbra, ajaloolase ja arheoloogi don Ramóniga, kes püüavad taaselustada asteekide iidset Quetzalcoatli kultust. Võlutuna süngest ja kirglikust indiaani müstikast ning paganlikest rituaalidest, allub naine, algul tõrksalt, lõpuks jäägitult paaniliku ja vastuolulise Cipriano lummusele. Varjundirikast teost läbib põlisrahva looduslähedaste ürgsete tungide vastandamine valgete inimeste hingetule tsivilisatsioonile.

...- "Kuupüramiid", "Sulismao püramiid" jt ... Airi Luik | Airi Luige maalid, skulptuurid, näitused ... . ... Airi Luige näitus "Sulismadu varjude maailmas" Loe edasi » Meelelahutus ja Kultuur RIA: uus Firefox-brauser ei lase arvutiga ID-kaarti kasutada forte.delfi.ee · 1p Euroopas leviva koroonaviiruse tüvi on kindlaks tehtud ja see on palju nakkavam kui originaal ... Teotihuacan võis olla jumal Quetzalcoatli (sulismadu) kultuse keskuseks, kuna selle jumala kujutisi leidub seal palju. Päikesepüramiidi tunneli avastas 1971 ... ASTEEGID - Miksike ... . Päikesepüramiidi tunneli avastas 1971. aastal juhuslikult üks töömees, kes püramiidile valgusshow jaoks vajalikke seadmeid üles riputas. Arheoloogid ei hakanud seda siis uurima, pidades tunnelit looduslikuks ja see ... David Herbert Lawrence (11. september 1885 Eastwood, Nottinghamshire - 2. märts 1930 Vence, Kagu-Prantsusmaa) oli inglise kirjanik, kes kirjutas romaane, luulet, lühiproosat, näidendeid ja esseesid.Lawrence on peamiselt realistlik, kirjutab industriaalühiskonnast ja moderniseerumise halbadest mõjudest inimese psühholoogiale Nad lõikasid ohvri rinnast välja veel tuksuva südame, kasutades selleks üliteravast kivist valmistatud tseremoniaalseid nuge. Ohvri verega kallati üle jumalate kujud.
Quetzalcóatl (see tähendab Sulismadu).

10. Asteegid kasutasid keerukat arvutamissüsteemi-sümboleid nagu südamed, käed, nooled, luud, relvad. Seal oli Sarvedega Jänes, Tiibadega Ahv, Ükssarv, Draakon ja Sulismadu. Taas hirm; kohutav, loomalik hirm nagu aimus sellest, mis peagi juhtub. Nende silmad hiilgasid punakalt, kui nad lähemale kummardusid. Neil olid noad, skalpellid, luusaed... seja Ce Acatl Topiltzin ehk Quetzalcoatl (Sulismadu) astus troonile 925. a ja pidi usutülide tagajärjel koos oma pooldajatega pagema Meh-hiko lõunaossa Yucatáni poolsaarele. Ilmselt andis see ajalooline tõik põhjuse asteekide lahkunud ja tagasi pöörduda lubanud kultuurihee-rose müüdi tekkeks....