Elav ruum. Sajand Eesti arhitektuuri E-raamat


Elav ruum. Sajand Eesti arhitektuuri - Mait Väljas pdf epub

HIND: TASUTA

TEAVE

KEEL: EESTI
AJALUGU: 2015
KIRJUTAJA: Mait Väljas
ISBN: 9789949967933
VORM: PDF EPUB MOBI TXT
Faili suurus: 3,40

SELGITUS:

Eesti Arhitektuurimuuseumi samanimelise püsinäitusega kaasnev raamat tutvustab siinse professionaalse arhitektuuri- ja ruumikultuuri arengut. Nii raamat kui ka näitus käsitlevad tähtsamaid lõike Eesti arhitektuuri kujunemisloost 20. sajandil, aga ka huvitavamaid nähtusi tänapäeval, andes ülevaate sellest, kuidas on ühiskondlikud, majanduslikud ja poliitilised protsessid mõjutanud siinsete inimeste eluviise ning kohalikku ruumilist arengut.Raamat jaguneb kahte ossa — Eesti arhitektuuri ajateljeks (1900–20…) ja temaatilisteks hoonetutvustusteks. Ajatelg annab lihtsa ja selge ülevaate Eesti arhitektuuri olulisematest ilmingutest 20. sajandi algusest tänapäevani. Temaatilised plokid – kultuur, ühiskond, linn, kodu, puhkus ja fantaasia – seevastu tutvustavad hooneid nende kultuurilise ja ühiskondliku rolli valguses. Valmisehitatud hoonete kõrval leiab raamatust mitmeid realiseerimata projekte ja visioone, mis ilmestavad omas ajas aktuaalseid arhitektuurseid ideid ning on põnevad vaadata veel praegugi. Arhitektuurikultuuri paremaks avamiseks on tähelepanu pööratud ka arhitektide kutseelule ja sellega seotud institutsioonide tegevusele erinevatel kümnenditel.„ELAV RUUM: sajand Eesti arhitektuuri” on suunatud kõigile arhitektuurihuvilistele, nii kohalikele kui ka väliskülalistele. Hoonete ja projektide valik tugineb peamiselt Arhitektuurimuuseumi kogudes leiduvale materjalile.

..., Carl-Dag Lige (Autor) Hinda. Eesti Arhitektuurimuuseumi samanimelise püsinäitusega kaasnev raamat tutvustab siinse professionaalse arhitektuuri- ja ruumikultuuri arengut ... ELAV RUUM: Boris Dubovik räägib Tallinna muinsuskaitsest ... ... . Nii raamat kui ka näitus käsitlevad tähtsamaid lõike Eesti arhitektuuri kujunemisloost 20. sajandil, aga ka ... Eesti Arhitektuurimuuseumi püsinäitus tutvustab siinse professionaalse arhitektuuri- ja ruumikultuuri arengut.
Eesti arhitektuuri ajatelg (1900-20…) annab lihtsa ja selge ülevaate Eesti arhitektuuri olulisematest ilmingutest 20. sajandi algusest tänapäevani.
Temaat ... Otseülekanne lõppenud. Loengusari "Elav Ruum": Leele Välja ... ... .
Eesti arhitektuuri ajatelg (1900-20…) annab lihtsa ja selge ülevaate Eesti arhitektuuri olulisematest ilmingutest 20. sajandi algusest tänapäevani.
Temaatilised maketigrupid (kultuur, ühiskond, linn, kodu ja puhkus) on paigutatud näituseruumi laiali.